boşanma velayet davaları

Boşanma & Velayet Davaları

Evlilik gibi boşanma işlemi de oldukça doğal bir seyirdir. İnsanlar birbirini tanıyıp hayatlarını birleştirdikten sonra çeşitli problemler ile karşılaşıp, boşanma davası açabilirler. Yasal çerçeveler içerisinde anlaşma yapılarak veya çekişmeli boşanma davaları görülür.

Türkiye’de boşanma davalarıyla Aile Mahkemeleri ilgilenmektedir. Aile Mahkemesi’nin olmadığı bölgelerde ise Asliye Hukuk Mahkemeleri konuyu devralmaktadır.

Eşinden ayrılma bir diğer adıyla boşanma işlemi pek çok kişinin başına gelen, gelebilecek bir durumdu. Oldukça hassas ve dikkatli davranılması gerekir. Tarafların ortak bir karar sonucu boşanma sürecini başlattıkları işlemlere “Anlaşmalı Boşanma Davası” denilmekte. Eğer taraflar maddi, manevi, çocuk gibi konularda anlaşamaz ve tarafların ancak delil sunarak boşanabilecekleri davalara ise “Çekişmeli Boşanma Davaları” denir. Anlaşmalı boşanma davalarında Özel Dedektif ihtiyacı yoktur. Taraflar konuşarak, kendileri arasında anlaşma yaparak evliliklerini sonlandıracaktır.

Çekişmeli boşanma davalarında ise Özel Dedektif ihtiyacı doğacaktır. Tarafların anlaşamadığı konularda Mahkeme’ye delil sunması gerekecek, delilleri ise Özel Dedektifler sayesinde elde edeceklerdir. Taraflardan birisi eşinin kendisini aldattığını düşünüyorsa bunu Mahkeme Heyeti’ne kanıtlaması da gerekir. Ortaya çıkaracağı somut deliller ile davayı lehine çevirip, tazminat ve nafaka gibi maddi destekler sağlayabilirler.

Aynı durumda varsa çocuğunuzun velayeti için de mevcut delilleri sunup, davayı lehinize çevirme imkanınız bulunmaktadır.

Bazı durumlarda ise taraflar mal varlığı konusu nedeniyle anlaşmazlık yaşayabilir. Bu gibi durumlarda Özel Dedektiflerden boşanacakları kişi hakkında mal varlığı araştırması yapması istenir. İşinde uzman, ciddi bir ekip kurularak burada istenilen somut deliller elde edilir ve müşteriye teslim edilir.

Boşanma davası için delil oluşturma konusunda uzman ekiplerimiz size yardımcı olacaktır. Eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız ve ona tazminat veya nafaka gibi maddi bir destek sağlamak istemiyorsanız, ekibimiz sizin için boşanacağınız şahsı takibe başlayacaktır.

Gizlilik ve özel hayat kuralları ihlal edilmeden, Mahkeme’de kullanabileceğiniz somut deliller elde edilip tarafınıza teslim edilir. Ekibimiz şahsı teknik, sanal ve fiziki takibe alarak yaptığı tüm işlemlerden haberdar olur. Elde ettikleri delilleri dosyanıza ekler. Dava sürecinde lehinize, fark yaratacak deliller tarafınıza Mahkeme’de sunulmak üzere teslim edilir. Boşanma davaları için delil oluşturma işlemi için tercih edebileceğiniz “DAK Özel Dedektiflik Bürosu” isteklerinizi karşılamak için tüm bilgi ve tecrübeye sahip.

Diğer Hizmetlerimiz