erkekler kadınlardan ne istiyor

Erkeklerin Kadınlardan Beklentisi

Evet şunu çok iyi biliyoruz ki, erkeklerin önceliği “cinsellik”. Fakat sadakat, erkeklerin sıralamasında çok da gerilerde kalmıyor. Aslında erkeklerle, kadınların beklentileri neredeyse ortak nokta da buluşabiliyor. Mesela; sevgi, saygı, hoşgörü, ilgi, huzur, güven…

Nasıl ki kadınlar şımartılmayı seviyorsa, erkekler kadınlara nazaran şımartılmayı ve ilgiyi daha çok seviyor.

Özellikle anneyle büyüyen erkek, annesi gibi bir kadınla evlenmek ister. Çünkü şımartılmış ve güvendiği bir sevgiyle büyütülmüştür. Eşinin de annesi gibi olmasını ister ama bu durum bazen ters tepebilir. Çünkü dozun fazla kaçırılması ve karşı tarafın anaçlığı, ilişkiden çıkar ve bu durum rahatsız edici bir hal alır.

Erkekler takdir edilmeyi çok severler. Takdir görmek erkekleri mutlu eder. Erkekler oldukça basit bir psikolojiye sahiptir. Takdire şayan işler yapmasalar da, takdir edilmek isterler.

Erkekler beğenilmeyi çok severler. Yakışıklılık, karizma, iyi bir sevgili yada eş veya baba… Beğenilmek duygusu insanların doğasında var. Çok beğenilen erkek, eşine aşırı sahip çıkar ama egolarını çok da fazla şişirmemek gerek. Serseri mayın gibidirler.

Erkekler huzur ararlar. Çok kişiden duymuşuzdur değil mi? “ bir huzur vermedin ya…” Kadınlar bir araya geldiklerinde bolca sohbet ederler ve eşlerinin bu esnada aramalarından da hoşnut olurlar. Ama bu durum erkekler için söz konusu değildir. Çünkü erkekler bir araya geldiklerinde oyun konsolları, kağıt oyunları gibi aktivitelerle zaman geçirirler ve bu zamanın bölünmesinden asla memnun olmazlar.

Ve en önemlisi güvenilmek isterler. Her erkeğe yapıştırdığımız, potansiyel aldatan damgası çok yanlış. Karşılıklı sadakat istiyorsak önce güvenmek gerekir. Ve unutmadan, herkes aynı değildir.

Diğer Hizmetlerimiz