Gizli Müşteri

Herhangi bir yerde çalışıyorsunuz ve farkında olmadan çalıştığınız yer tarafından denetleniyorsunuz. Gizli müşteri sizin çalıştığınız yere gelerek, sizin performansınızı, insanlarla diyaloğunuzu ve dahasını gözlemleyerek sizi denetler. Ve siz bunu anlayamazsınız çünkü kimliğini asla belli etmez.

Gizli müşteri, çalıştığınız ofisin temizliğinden, kalitesine birçok detayı inceler ve raporlar.

Size fark ettirmeden sizi denetleyen gizli müşteri genelde hizmet sektöründe yer alıyor. Hizmet kalitesini ölçmek için mağazaya ya da çalışılan yere giriş yaparak gözlemlerde bulunur. Bu gözlemlerini yorumlayarak rapor haline getirir.

Nasıl Gizli Müşteri Olunur?

şirketler gizlilik ve müşteri

Birçok kariyer sitesinde gizli müşteri ilanı görüyoruz. Bu ilanlar, part time ya da ek iş arayan kişiler tarafından tercih ediliyor. İyi analiz ve gözlem yeteneğine sahipseniz gizli müşteri olabilirsiniz. Danışmanlık şirketleriyle temasa geçip gizli müşteri olarak işe başlayabilirsiniz. Gizli müşteri olabilmek için iyi gözlem ve analiz yaparken kesinlikle objektif olarak değerlendirme yapmanız gerekiyor. Gizli müşteri olabilmek için herhangi bir eğitim alınması gerekmiyor. Yalnızca şirketler gizli müşteri olacak kişinin yaş aralığına dikkat ediyor. Bazı şirketler tam zamanlı olarak gizli müşteri aramakta. Tercihinize göre part time ya da tam zamanlı olarak tercih edebilirsiniz. Gizli müşteri maaşları şirketten şirkete farklılık göstermektedir. Araştırmayı seven ve gözlem yeteneğine sahip olan herkes bu işi yapabilir. Bu işte olmazsa olmazlardan biri de iyi sır tutabilmektir

Diğer Hizmetlerimiz