kırıkkale dedektiflik velayet davası ve boşanma

Kırıkkale Özel Dedektiflik Bürosu

Evlenirken bir ömür boyu diyerek verdiğimiz sözleri bazen tutamayabiliyoruz. Boşanma, her evlilikte ortaya çıkabilir. Bazen tatsız ve istenmeyen olayların yaşanması sonucu, boşanmalar görülebilmektedir. Evlilik sonucu ortada bir çocuk var ise, boşanmalar biraz daha zor hale gelebilmektedir. Çünkü her iki tarafta çocuğun kendisinde kalmasını ister. Küçük yaştaki çocukların velayeti genel olarak, anneye verilmektedir. Belli bir yaşın üzerinde ki çocukların tercih yapma hakkı vardır. Bu iki durumda da çocuğun kendisinde kalmasını isteyerek açılan davalara, “velayet davaları” denir.

Kendisinde kalmasını isteyerek dava açan taraf, çocuğa sunacağı sosyal ve ekonomik imkanlardan söz eder. Bununla birlikte, karşı tarafta kalması sonucu doğacak ciddi zararlardan söz ederek, velayetin kendisinde olmasını talep eder.

Bu gibi durumlarda, mahkemede kullanmanız ve haklılığınızı ispatlayabilmeniz için delillere ihtiyacınız vardır. Eğer davanız da haklı iseniz, özel dedektif ile iş birliği içerisinde ciddi ve somut deliller elde ederek mahkemeye sunabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz