Mükemmel İlişki Sırları

Öncelikle belirtmeliyim ki mükemmel bir ilişki yoktur. Çünkü, kimse dört dörtlük değildir. Herkesin muhakkak bir kusuru vardır. Bu yüzden mükemmeli aramayın. Saygı, sevgi, ve sadakat olduğu sürece ilişki zaten mükemmeldir. Daha fazlasının olması, ilişkiyi mükemmel kılmaz.

Öncelikli hayalleriniz, mutlu ve sağlıklı bir birlikteliğe sahip olmayı istemenizdir.

Eğer ilişkiden beklentiniz mutlu olmak ise, bazı öneride bulunmak da fayda görüyorum. Örneğin;

mükemmel ilişkide olması gerekenler

Partnerinizi Kimseyle Kıyaslamayın!

Mutluluğa ulaşabilmek için, kıyaslamadan kaçınmalısınız. Başka birinin hayatıyla kıyaslama yapmak ya da partnerinizi başka biriyle kıyaslamak, ne hayatınızı, ne de karşı tarafı değiştirmez. Bu düşünce yalnızca kendinizi değiştirir. Başka birinin hayatını, mükemmel görmek ve o hayatı istemek, kendi ilişkinizi sorgulamanıza neden olur. Bu da ilişkinize zarar verir. Zamanla mutsuzluk ilişkiyi dört koldan sarar.

Masallara Ya Da Filmlere İnanmayın!

Peri masalı diye bir şey yoktur. Hepimiz dizilerde, filmlerde gördüğümüz o büyük aşkları, içten içe yaşamanın hayalini kuruyoruz. Ama maalesef, o hayaller ve mükemmel hayatlar yalnızca dizi ve filmlerden ibarettir. Gerçek hayat da, yazımın başında da belirttiğim gibi, dört dörtlük kimse yoktur. İlişkimizde ise yapmamız gereken, o hayallerin peşine düşüp, karşı taraftan aynısını beklememektir.

Ortak Yönlerinizi Belirleyin

Gün içerisinde, yoğun bir çalışma ve gündelik yaşamı sürdürme ile uğraşmak durumunda kalıyoruz. Bu da zaman zaman partnerinizle iletişimsizliğe yol açıyor. Bu nedenle, partnerinizle ortak yönlerinizi belirleyip, ilgi alnınızı oluşturmanız gerekmektedir. Böylece pozitif bir iletişim kurulmuş olacak ve ilişkiniz eğlenceli hale gelecektir.

Şakalaşmak

Eğlenmek, gülmek, şakalaşmak uzmanlara göre günün yorgunluğunu almaktadır. Yalnız, şakaların dozunu bilmekte fayda var. Mizahın, pozitif yönü olması gerekir. Negatif espriler tansiyonu artırır ve ilişkiyi zedeler.

Zaman

Zaman geçirmek çok önemlidir. Ancak zamanın kaliteli olması daha önemlidir. İlişkiler geçirilen zamanın miktarı ile değil kalitesi ile olgunlaşır.

İlişkilerin mükemmel olması için kendinizi önemsemelisiniz. Önce mutluluğu kendi içinizde arayın. Kendinizle mutlu olun. Karşı tarafı önemseyin. Bencil olmayın. Onun fikirlerine, zevklerine saygı duyun. İşinizi eve getirmeyin! Üçüncü şahısların ilişkinize karışmasına izin vermeyin. Ve en önemlisi mükemmeli aramayı bırakın! Eğer ilişkiniz içerisinde her şey yolundaysa, “onu daha fazla nasıl yeşertebilirim?” diye düşünün. Mutlu olmanız ve mutlu kalmanız dileğiyle…

Bu değerlerle yaşanan ilişkilerde temeller sağlam yürümektedir. Biz bu başlıkta sizin şüphelerinizi açığa kavuşturabiliriz. Mükemmel bir ilişkiniz olmayabilir mutlu olabilirsiniz ancak kafanızda soru işaretleri ile yaşamak istemiyorsanız bizimle tanışmalısınız. Biz özel dedektifiz şüpheye düştüğünüz zaman kafanızdaki kurdun ilacı bizde mutlu bir ilişki dileriz.

 

Diğer Hizmetlerimiz